Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon KIEROWCY AUTOMOBILKLUBU BYDGOSKIEGO ZAJĘLI CAŁE PODIUM 23 ADAC PAUL OSTBAYERN RALLYE (wpis z dnia 19.07.2016)

 

Wczoraj w nocy (18.07) ekipa Rallysprint Poland Team składająca się z kierowców Automobilklubu Bydgoskiego wróciła z kolejnego rajdowego weekendu. Tym razem walczyliśmy w okolicach zabytkowej Pasawy w południowych Niemczech. Na starcie rajdu stanęli
Maciej Figel (A. Bydgoski) / Jacek Kociszewski (A. Bydgoski) jadący BMW E30 318is
Dawid Struensee (A. Bydgoski) / Tomasz Borko jadący BMW E36 318ti
Łukasz Sawicki (A. Bydgoski) / Mateusz Podraza w BMW E36 318is.
Po starcie na niemieckim BERGRINGU gdzie nasi kierowcy zajęli dwa piersze miejsca na podium klasy H14 nasze nastawienie było bardzo bojowe i jechaliśmy na rajd z myślą o zajęciu całego podium. Po pozytywnym przejściu badania technicznego w niedzielę od godz. 7.00 rozpoczęliśmy objazd i opis trasy. Cztery z sześciu odcinków specjalnych zlokalizowano w żwirowni - były na nich skoki, zjazdy, podjazdy, szerokie i wąskie zakręty, ogromne kałuże - jednym słowem bardzo techniczne i wymagające skupienia odcinki. Kolejne dwa OES-y to już jazda w otwartym terenie - odcinki przebiegały przez szutrowe polne drogi, było dużo drzew, hamowań więc też nie można było sobie pozwolić na rozluźnienie. Po pierwszej pętli wyniki wyglądały dla polskich zawodników wyśmienicie - pierwsze trzy miejsca w klasie H14 zajmowali nasi koledzy i po krótkiej teamowej naradzie została ustalona taktyka - jedziemy bez zbędneo ryzyka i pilnujemy swoich pozycji. Na szczęście pomimo drobnych kłopotów z rajdówką Macieja i Jacka (niedziałający wentylator i grzejący się silnik) wcześniej założony plan udało się zrealizować w 100% i po raz pierwszy w historii Rallysprint Poland Team i niemieckiego rajdowego pucharu SCHOTTER CUP do dekoracji klasy H14 wyszły trzy polskie załogi. Zwyciężyli Maciej Figel/Jacek Kociszewski, drugie miejsce zajęli Łukasz Sawicki/Mateusz Podraza a na trzecim stopniu podium stanęli Dawid Struensee/Tomasz Borko.
Jest to dla naszego zespołu ogromny sukces - realizujemy wcześniej ustalony plan i pokazujemy że w Polsce i Bydgoszczy są kierowcy potrafiący szybko jeździć.
Link do jednego z przejazdów zwycięskiej załogi Maciej Figel/Jacek Kociszewski
Chcemy też podziękować członkom zespołu bez których pracy byłoby trudno odnosić takie sukcesy - są to Adam Ellert, Paweł Pałczyński, Adrian Wichuła i Marek Paluch.
Kolejny start w ostatni weekend sierpnia w okolicach Hanoweru i tam również będziemy chcieli powtórzyć nasz wynik.
 

postheadericon KIEROWCY AUTOMOBILKLUBU BYDGOSKIEGO ZWYCIĘŻAJĄ NA 5 ADAC BERGRING RALLYE (wpis z dnia 7.07.2016)

 

W dniu 2 lipca 2016 roku w niemieckiej miejscowości Teterow odbył się 5 ADAC Bergring Rallye. Impreza była czwartą rundą pucharu SCHOTTER CUP w którym zawodnicy Rallysprint Poland Team startują. Bergring to jeden z największych kompleksów szutrowych w Europie - składają się na niego tor szutrowy o długości 1887 m, tor żużlowy oraz wiele dróg dojazdowych wokół obiektu. Rallysprint Poland Team reprezentowali
1. Maciej Figel (Automobilklub Bydgoski)/Jacek Kociszewski (Automobilklub Bydgoski) - klasa H14 BMW E30 318is
2. Dawid Struensee (Automobilklub Bydgoski)/Tomasz Borko - klasa H14 BMW E36 318ti
3. Łukasz Sawicki (Automobilklub Bydgoski)/Mateusz Podraza - klasa H14 BMW E36 318is Coupe.
W imprezie wystartowała cała czołówka klasyfikacji sezonu Schotter Cup na czele z fińskimi zawodnikami Latvalą i Keskinenem. Impreza składała się z sześciu odcinków specjalnych o łącznej długości 35 km. Jak na rajdy była to dość specyficzna runda ponieważ dochodziło do wielu wyprzedzań, było wiele długich skoków a sam tor pozwalał na szybką i widowiskową jazdę.
Maciej Figel/Jacek Kociszewski zajęli 1 miejsce w klasie H14, pierwsze miejsce w klasyfikacji aut napędzanych na jedną oś oraz czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.
Dawid Struensee/Tomasz Borko zajęli 2 miejsce w klasie H14 i 9 w generalce.
Łukasz Sawicki/Mateusz Podraza w swoim debiucie na niemieckich szutrach zajęli bardzo wysokie czwarte miejsce w klasie H14.
Więcej informacji o zespole, planach i zamierzeniach można znaleźć na stronie www.polandteam.pl
 
Jak wyglądała rywalizacja z samochodu rajdowego pokazuje on-board załogi D. Struensee/T. Borko
 
Więcej bieżących informacji można znaleźć na facebookowym profilu zepołu
 
Gratulujemy klubowym kolegom i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w kolejnych startach!!!
 

postheadericon PRACA BIURA (wpis z dnia 23.06.2016)

foto Agnieszka Kujawa

Informujemy, że z powodu wyjazdu w celu organizacji III Rundy AB CUP i RajdowySklep.pl BMW-Challenge biuro Automobilklubu Bydgoskiego będzie nieczynne w dniach 24 i 27 czerwca 2016 roku. Za ewentualne utrudnienia serdecznie przepraszamy i zapraszamy w normalnych godzinach urzędowania od wtorku 28 czerwca.

 

postheadericon DAWID STRUENSEE WYGRYWA KOLEJNĄ RUNDĘ OPONEO MOW RC (wpis z dnia 13.06.2016)

foto: facebook Dawid Struensee

W minioną niedzielę w Toruniu odbyła się już czwarta runda OPONEO MOW Rallycross. W klasie BMW ponownie zwyciężył zawodnik reprezentujący nasz Klub - DAWID STRUENSEE (BMW E36 318is COUPE). Tym razem o zwycięstwo nie było łatwo - Dawid od rana miał delikatny kłopot ze zdrowiem i dodatkowo jego auto nie prowadziło się zbyt dobrze. Na szczęście Dawid jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że potrafił pokonać zarówno swój organizm jak i na tyle zmienić styl jazdy żeby wyeliminować kłopoty z prowadzeniem auta. Zwycięstwo w biegu finałowym  nie było łatwe - ostra walka trwała do ostatniego okrążenia i Dawid musiał walczyć z Przemkiem Wójcickim. Na szczęście taktyka Dawida okazała się na tyle skuteczna że wyjeżdżając z Joker Lap Dawid pomimo straty lusterka wywalczył pierwszą pozycję i utrzymał ją do mety.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Dawidowi kolejnego zwycięstwa i trzymamy kciuki za zdobycie tytułu Mistrza w sezonie 2016 :-)

Chcemy też pogratulować Kamilowi Wysockiemu, który zalicza kolejny dobry występ w klasie BMW. Jest to jego pierwszy pełny sezon startów w OPONEO Ralycross i kolejny raz zameldował się w półfinale. Brawo!!!

 

postheadericon SUKCES ZAŁÓG REPREZENTUJĄCYCH AUTOMOBILKLUB BYDGOSKI (wpis z dnia 17.05.2016)

foto:Rallysprint Poland Team

W miniony weekend załogi Automobilklubu Bydgoskiego Maciej Figel (kierowca) i Jacek Kociszewski (pilot) BMW E30 3118is oraz Dawid Struensee (kierowca) i Michał Jucewicz (pilot) BMW E36 318ti Compact startowały w 15 ADAC Emmersdorfer Baron von Aretin Rallye. Baza rajdu zlokalizowana była w okolicach miejscowości Aldersbach, prawie 1000 km od Bydgoszczy. Start zakończył sie sukcesem - Maciej z Jackiem zajęli 2 miejsce w klasie H14 i 14 w klasyfikacji generalnej a Dawid z Michałem 3 miejsce w klasie H14. Zawodnicy jadą cały sezon niemieckiego pucharu SCHOTTER CUP i obie załogi plasują się po trzech rajdach w pierwszej dwudziestce generalki całego cyklu - Maciej na 15 miejscu Dawid na 17.

Kolejny start 2 lipca w Bergring Teterow. Klubowym kolegom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wygrane.

Więcej informacji na profilu facebookowym Rallysprint Poland Team