Get Adobe Flash player
Aktualności

postheadericon ZAWODNICY NASZEGO KLUBU ZAKOŃCZYLI SEZON NIEMIECKIEGO PUCHARU SCHOTTER CUP (wpis z dnia 17.11.2016)

W minioną sobotę w okolicach Poczdamu odbyła się ostatnia runda niemieckiego pucharu rajdowego SCHOTTER CUP. W całym cyklu zawodów startowali nasi klubowi koledzy - Dawid Struensee/Tomasz Borko (BMW E36 318ti) i Maciej Figel/Jacek Kociszewski (BMW E30 318is) a w kilku rundach wystartował również Łukasz Sawicki (BMW E36 318is). Niestety ostatnia runda która decydowała o klasyfikacji całego sezonu nie była dla naszych kolegów szczęścliwa - Maciej z Jackiem zakończyli jazdę z powodu awarii elektrycznej już po pierwszym OES-ie a Dawid z Tomkiem od trzeciego odcinka jechali z urwanymi mocowaniami silnika i bardziej skupiali się na dojechaniu do mety niż na walce o zwycięstwo. Na szczęście pomimi sporych kłopotów udało im się dojechać do mety i zajęli trzecie miejscec w klasie H14. Obie załogi w klasyfikacji generalnej sezonu znalazły się w pierwszej dziesiątce - Dawid z Tomkiem zakończyli sezon na 7 miejscu (2 w swojej klasie) a Maciej z Jackiem na 9 miejscu (3 w klasie). Bardzo szkoda ostatniej rundy i cennych punktów które uciekły, jednak nasi koledzy obiecują, że za rok powalczą o najwyższe lokaty.

Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku a wszystkich którzy chcą zapoznać się dokładniej z dokonaniami zawodników zapraszamy na ich stronę internetową www.polandteam.pl i oficjalny profil na fb RALLYSPRINT POLAND TEAM

 

postheadericon DAWID STRUENSEE Z PUCHAREM POLSKI W RALLYCROSSIE (wpis z dnia 17.10.2016)

W miniony weekend na Autodromie Słomczyn odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Rallycrossie. W imprezie wystartowało dwóch reprezentantów naszego Klubu - Dawid Struensee oraz Kamil Wysocki - oboje w klasie BMW E36.

Dawid już przed ostatnią rundą zapewnił sobie tytuł Mistrza Okręgu w Rallycross, a w Słomczynie walczył o Puchar Polski. Dawid okazał się bezkonkurencyjny i po wygraniu prawie wszystkich swoich wyścigów zwyciężył w obu rundach i potwierdził ponowną dominację na torach Rallycrossowych. Puchar Polski wraz z jego zdobywcą pojechał do Bydgoszczy:-)

Składamy Dawidowi serdeczne gratulacje, tym bardziej że w rozegranych ośmiu rundach siedem wygrał, a w jednej zwycięstwa pozbawiła go awaria samochodu. Jesteśmy dumni że w naszym Klubie są tacy zawodnicy!!! Wielkie brawa a teraz czas na świętowanie!!!

 

postheadericon IWONA KUKIER (wpis z dnia 23.08.2016)

Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej klubowej koleżanki Iwony Kukier. Zapamiętamy ją jako zawsze uśmiechniętą i otwartą dziewczynę, zakochaną w swojej znanej w całej Europie Syrenie Cabrio. CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI!

 

postheadericon KURS PRAWA JAZDY KAT. B TEORIA W TYDZIEŃ (wpis z dnia 21.07.2016)

Chcesz niedługo tak jeździć??? Automobilklub Bydgoski Cię nauczy :-) Zapraszamy na kurs prawa jazdy kat. B. Teoria w tydzień. Jazdy Toyotą Yaris. Szczegóły pod numerem telefonu 602 600 598. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 

postheadericon KIEROWCY AUTOMOBILKLUBU BYDGOSKIEGO ZAJĘLI CAŁE PODIUM 23 ADAC PAUL OSTBAYERN RALLYE (wpis z dnia 19.07.2016)

 

Wczoraj w nocy (18.07) ekipa Rallysprint Poland Team składająca się z kierowców Automobilklubu Bydgoskiego wróciła z kolejnego rajdowego weekendu. Tym razem walczyliśmy w okolicach zabytkowej Pasawy w południowych Niemczech. Na starcie rajdu stanęli
Maciej Figel (A. Bydgoski) / Jacek Kociszewski (A. Bydgoski) jadący BMW E30 318is
Dawid Struensee (A. Bydgoski) / Tomasz Borko jadący BMW E36 318ti
Łukasz Sawicki (A. Bydgoski) / Mateusz Podraza w BMW E36 318is.
Po starcie na niemieckim BERGRINGU gdzie nasi kierowcy zajęli dwa piersze miejsca na podium klasy H14 nasze nastawienie było bardzo bojowe i jechaliśmy na rajd z myślą o zajęciu całego podium. Po pozytywnym przejściu badania technicznego w niedzielę od godz. 7.00 rozpoczęliśmy objazd i opis trasy. Cztery z sześciu odcinków specjalnych zlokalizowano w żwirowni - były na nich skoki, zjazdy, podjazdy, szerokie i wąskie zakręty, ogromne kałuże - jednym słowem bardzo techniczne i wymagające skupienia odcinki. Kolejne dwa OES-y to już jazda w otwartym terenie - odcinki przebiegały przez szutrowe polne drogi, było dużo drzew, hamowań więc też nie można było sobie pozwolić na rozluźnienie. Po pierwszej pętli wyniki wyglądały dla polskich zawodników wyśmienicie - pierwsze trzy miejsca w klasie H14 zajmowali nasi koledzy i po krótkiej teamowej naradzie została ustalona taktyka - jedziemy bez zbędneo ryzyka i pilnujemy swoich pozycji. Na szczęście pomimo drobnych kłopotów z rajdówką Macieja i Jacka (niedziałający wentylator i grzejący się silnik) wcześniej założony plan udało się zrealizować w 100% i po raz pierwszy w historii Rallysprint Poland Team i niemieckiego rajdowego pucharu SCHOTTER CUP do dekoracji klasy H14 wyszły trzy polskie załogi. Zwyciężyli Maciej Figel/Jacek Kociszewski, drugie miejsce zajęli Łukasz Sawicki/Mateusz Podraza a na trzecim stopniu podium stanęli Dawid Struensee/Tomasz Borko.
Jest to dla naszego zespołu ogromny sukces - realizujemy wcześniej ustalony plan i pokazujemy że w Polsce i Bydgoszczy są kierowcy potrafiący szybko jeździć.
Link do jednego z przejazdów zwycięskiej załogi Maciej Figel/Jacek Kociszewski
Chcemy też podziękować członkom zespołu bez których pracy byłoby trudno odnosić takie sukcesy - są to Adam Ellert, Paweł Pałczyński, Adrian Wichuła i Marek Paluch.
Kolejny start w ostatni weekend sierpnia w okolicach Hanoweru i tam również będziemy chcieli powtórzyć nasz wynik.